Kurs Przewodnik Terenowy

Gdzie pracować jako przewodnik terenowy? – kolejne 5 fantastycznych obszarów

gdzie pracować jako przewodnik terenowy

Siemka! Dziś podamy Ci 5 atrakcyjnych turystycznie miejsc. Odpowiemy Ci na pozornie proste pytanie: gdzie pracować jako przewodnik terenowy?

Praca przewodnicka to niewątpliwie świetny sposób na połączenie pasji do obcowania z naturą wraz z zarobkowaniem. W samej Polsce jest w czym przebierać, jeśli mowa o terenach do pracy. Przede wszystkim uważamy, że miejsce, które wybierzesz, powinno Cię fascynować. Turysta świadomie lub podświadomie wyczuwa tą fascynację. Dlaczego? Ponieważ nasz mózg podświadomie naśladuje (z ang. mirroring) emocje, gesty, styl mówienia czy nastawienie względem osoby, z która wchodzi w interakcje. Dlatego uważamy, że aby wzbudzić jak najlepsze emocje doświadczane przez turystę, należy emanować pozytywną energia i pasją do zwiedzanego miejsca. Ale dobrze, odbiegliśmy troszkę od tematu, zatem: gdzie pracować jako przewodnik terenowy?

 

 

 

 

Gdzie pracować jako przewodnik terenowy? Szlaki i krainy geograficzne

 

Suwalszczyzna

Podczas pobytu na Suwalszczyźnie warto skorzystać z wynajmu kajaku i zjechać Czarną Hańczą, co może trwać od kilku godzin do kilku dni z noclegiem na polach namiotowych przy rzece. To bardzo ciekawa forma turystyki i coraz więcej osób decyduje się właśnie na aktywną formę relaksu. Warty uwagi jest również Kanał Augustowski, który stanowi pomnik historii i jest wspólnym polsko-białoruskim kanałem wodnym. Suwalski Park Krajobrazowy, najstarszy park krajobrazowy w Polsce, oferuje możliwość podziwiania Czarnej Hańczy przepływającej przez jego teren oraz Jeziora Hańcza – najgłębszego jeziora w Polsce o głębokości 108,5 metra.

gdzie pracować jako przewodnik terenowy

Źródło: pixabay.com

 

 

Łeba – ruchome wydmy i tereny natury

Muzeum Wsi Słowińskiej, zlokalizowane w Słowińskim Parku Narodowym w Klukach, prezentuje oryginalne budynki kaszubskie, takie jak karczmy i domy z piecami chlebowymi oraz piękne wydmy. Latarnia morska Czołpino, zbudowana w XIX wieku, wznosi się na wysokość 25 metrów i oferuje wspaniałe widoki na okolicę ruchomych wydm, stanowiąc doskonałe miejsce do fotografowania krajobrazu. Sasino, niewielka, ale niezwykle urokliwa wioska, położona około 12 km na wschód od Łeby, zachwyca XIX-wiecznym dworem, pięknym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim i malowniczymi starymi sadami oraz domami o wyjątkowej architekturze. To miejsce, które sprzyja wyciszeniu, odejściu od codzienności i chwili wytchnienia, a jednocześnie konieczne do zobaczenia.

gdzie pracować jako przewodnik terenowy

Źródło: pixabay.com

 

 

Trzciel – Pszczew 

Szlak turystyczny Trzciel-Pszczew to popularny szlak turystyczny w województwie lubuskim, który łączy dwa malownicze miasteczka: Trzciel i Pszczew. Szlak ma długość około 36 km i prowadzi wzdłuż pięknych krajobrazów, które są charakterystyczne dla tego regionu Polski. Trasa szlaku rozpoczyna się w Trzcielu, u ujścia rzeki Obry do Warty. Znajduje się tam zamek z XIV wieku, który jest jednym z głównych zabytków miasta. Następnie szlak prowadzi przez malownicze tereny, gdzie można podziwiać piękne lasy, łąki i pola uprawne. Kolejnym ciekawym punktem na szlaku jest wieś Czarnkówko, gdzie znajduje się kościół św. Doroty z XVI wieku oraz zabytkowa kuźnia. Następnie trasa prowadzi do Pszczewa, gdzie znajduje się zamek z XIV wieku, otoczony pięknym parkiem krajobrazowym.

kurs na przewodnika terenowego

Źródło: lubtur.wkraj.pl/

 

 

Szlak kaszubski 

To bardzo długi szlak wędrowny, jednak długość tą można dostosować do potrzeb turystów w zależności ile dni mają do dyspozycji na jego zobaczenie. Najdłuższy, ale również najpiękniejszy szlak na Kaszubach przeprowadzi Cię przez zachodnią część Pojezierza Kaszubskiego na odległość około 138 km, co zajmie od czterech do pięciu dni. Trasa rozpoczyna się w Sierakowicach i prowadzi przez Lasy Mirachowskie, a najpiękniejsze krajobrazy odkryjesz podczas przejścia przez okolice Chmielna. Warto tam odwiedzić Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, gdzie można nabyć lokalne wyroby. Szlak kończy się w Gołuniu.

kurs na przewodnika terenowego

Źródło: pixabay.com

 

 

Podziemia sandomierskie

W Sandomierzu można odwiedzić i przejść bardzo nietypowy szlak turystyczny. Prowadzi on przez piwnice i podziemne składy, które zostały udostępnione zwiedzającym w 1977 roku. Odkrycie podziemnego miasta to swoisty zbieg okoliczności – w latach 60. rynkowi miasta groziło zawalenie, co zaowocowało pracami rekonstrukcyjnymi. Wtedy to pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odkryli wielopoziomowy zespół pomieszczeń i wyrobisk. Trasa zajmuje około 45 minut i pozwala lepiej poznać historię fascynującego średniowiecznego miasta. To szlak, który z pewnością utkwi turystom w pamięci ze względu na swoją niepowtarzalność i lekko mroczny klimat podziemi.

Źródło: www.swietokrzyskie.travel

 

 

Teraz na pewno łatwiej będzie Ci zadecydować, gdzie pracować jako przewodnik terenowy. W Polsce ilość takich obszarów jest wielka, ponieważ nasz kraj obfituje z bogatą florę, faunę i zróżnicowane formy terenu. Od Bałtyku, przez doliny, wyżyny i pojezierza, aż po Tatry czy Beskidy.

 


 

Zapisz się na kurs przewodnika terenowego, by móc pracować w tak urzekającym otoczeniu natury.

Zostań przewodnikiem terenowym już dziś!

 

 

Życzymy powodzenia!

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Przewodnikiem Terenowym

Cena kursu: 1498 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 997 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: