Kurs Przewodnik Terenowy

City break – lubiany przez Polaków styl podróżowania

City break, kurs przewodnik terenowy

City break to ostatnio często używana fraza w branży turystycznej. Co tak właściwie oznacza i co mówią nam statystyki?

Według badań GfK Polonia na zlecenie eSky.pl, Polacy coraz chętniej wybierają zagraniczne wakacje i planują więcej niż jeden city break w ciągu roku. W 2023 roku aż czterech na pięciu badanych Polaków preferuje spędzenie urlopu za granicą.

 

City break – styl podróżowania

City break (w wolnym tłumaczeniu ,,odpoczynek od miasta”) to rodzaj krótkiej podróży, zazwyczaj trwającej od kilku dni do tygodnia, która ma na celu zwiedzenie jednego konkretnego miasta lub regionu. Podróż taka skupia się głównie na zwiedzaniu atrakcji turystycznych, kulturowych i historycznych danego miejsca, a także na poznawaniu lokalnej kuchni, tradycji i stylu życia. W trakcie city breaku można odwiedzić popularne zabytki, muzea, galerie sztuki, restauracje czy sklepy, a także uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach i festiwalach. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą szybko i intensywnie poznać nowe miejsce, bez potrzeby długiego urlopu.

 

Dane i statystyki o stylu podróżowania Polaków

Zdecydowaną większość respondentów, czyli 82%, planuje wziąć udział w dłuższym wyjeździe, przy czym ponad jedna trzecia z nich zamierza to zrobić co najmniej dwa razy w ciągu roku. Natomiast 70% badanych ma zamiar wybrać się na city break, przy czym prawie połowa z nich będzie podróżować w ten sposób częściej niż raz.

 

Rezultaty badania wskazują również na spadek liczby klientów korzystających z usług touroperatorów, którzy zamiast tego coraz częściej decydują się na samodzielną organizację wyjazdów.

 

Badanie zostało przeprowadzone w maju br. przez GfK Polonia na zlecenie eSky.pl, które objęło 600 Polaków oraz 4,2 tys. mieszkańców sześciu państw Europy Środkowo-Wschodniej i Grecji. Teraz firma prezentuje wyniki najnowszej edycji cyklicznego badania, które zostało zrealizowane po raz drugi.

 

Według autorów badania, znaczna większość ankietowanych Polaków, aż 80%, planuje wyjechać za granicę na wakacje w tym roku. Co najmniej dwa razy na zagraniczny urlop wybierze się 36% badanych. Rumuni i Czesi nieco częściej niż Polacy planują podobne wakacje, odpowiednio 82%. Z kolei Bułgarzy (72%), Chorwaci (74%) i Węgrzy (76%) rzadziej decydują się na wyjazdy zagraniczne.

 

Ponad dwie trzecie Polaków, czyli 70%, zamierza również wybrać się na city break za granicę w 2023 roku. 28% badanych planuje odbyć taki krótki wyjazd dwukrotnie w ciągu roku, a 21% chce to zrobić jeszcze częściej – więcej niż trzy razy. Mimo to, Polska zajmuje pierwsze miejsce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby osób, które w ogóle nie planują city breaków w 2023 roku, a taką odpowiedź podało 9% respondentów.

 

 


Sprawdź także: kurs przewodnik terenowy

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Przewodnikiem Terenowym

Cena kursu: 1498 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 997 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: