Kurs Przewodnik Terenowy

Kadra - kurs przewodnika terenowego

Paweł Henc

Paweł Henc

Pomysłodawca, trener i organizator pierwszych w Polsce Internetowych kursów na Wychowawcę KolonijnegoKierownika KoloniiKierownika Wycieczek, Opiekuna Wycieczek, Animatora Czasu Wolnego, Animatora Sportu i RekreacjiRezydenta Biur Podróży, Pilota Wycieczek , Przewodnika Turystycznego, Przewodnika Miejskiego, Przewodnika Terenowego, Organizatora Turystyki.

 

 

Mój wieloletni staż pracy w turystyce pozwolił mi na zdobycie na prawdę obfitego bagażu doświadczeń. Posiadam wykształcenie wyższe z dwoma fakultetami pedagogicznymi. Uczelnie, na których uzyskałem te tytuły to kolejno Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Wrocławski oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Swoją praktykę w branży turystycznej zaczynałem od pracy jako wychowawca wypoczynku, następnie kierowałem kilkoma koloniami, a potem prowadziłem biuro podróży jako wspólnik.

 

Wielokrotnie organizowałem przeróżne kolonie, obozy i zimowiska dla dzieci i młodzieży. Po tych latach pracy zdecydowałem samemu zająć się przygotowywaniem młodych ludzi do pracy w zawodzie wychowawcy wypoczynku. Prowadziłem stacjonarne kursy na wychowawcę kolonii, jednak ta formuła nauki była dość uciążliwa w organizacji, dlatego uruchomiłem pierwszą w Polsce platformę e-learningową, którą sukcesywnie rozwijam po dziś dzień. Możecie się jej lepiej przyjrzeć klikając tutaj.

 

W międzyczasie uruchomiłem wiele innych kursów, których listę znajdziecie powyżej tego tekstu.

 

Mam dalekosiężne plany dotyczące rozwijania tego typu form nauki. Razem z moim zespołem chcemy zmieniać oblicze edukacji około turystycznej.

Życzę Ci owocnej nauki, sowitych zarobków i mnóstwa frajdy w pracy jako przewodnik terenowy. Powodzenia!

Paweł Henc

Agnieszka Łabęcka

Od 2000 roku jestem pilotem i przewodnikiem turystycznym, w 1999 roku ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Geografia Regionalna i Turystyka.

Następnie pracowałam w czeskim biurze podróży Fischer jako specjalista ds. sprzedaży i koordynator transferów turystów z tamtejszymi lotniskami.

W 2004 roku przeniosłam się do wiodącego portalu turystycznego Travelplanet.pl, gdzie pracowałam jako przedstawiciel handlowy, koordynator działu e-rezerwacji oraz trener działu handlowego.

Od 2013 roku rozwijam własną działalność jako pilot, przewodnik i trener branży turystycznej.

Kadra - kurs przewodnika terenowego​
Kadra - kurs przewodnika terenowego​

Patrycja Szymkowiak

Urodziłam się w Gdyni, a obecnie mieszkam w Gdańsku. Turystyka i podróże to moje zamiłowanie i jednocześnie praca zawodowa. Posiadam ośmioletnie doświadczenie w różnych gałęziach branży turystycznej. Pracowałam w wielu biurach podróży jako przewodnik, pilot wycieczek, sprzedawca wycieczek turystycznych, szkoleniowiec i specjalista ds. kontraktów międzynarodowych. Oprowadzałam zorganizowane grupy zagraniczne po Gdańsku i z przyjemnością robię to po dziś dzień. Moją specjalnością jest II wojna światowa i fortyfikacje wojenne.

Lucyna Milczuszek

Jestem magistrem ochrony środowiska, natomiast z pasji i zamiłowania przewodnikiem terenowym po ziemi świętokrzyskiej, gdzie od ponad dekady oprowadzam turystów. Jestem także pilotem wycieczek oraz instruktorką turystyki kwalifikowanej o specjalizacji rowerowej. Bliskie relacje zawodowe łączą mnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym,  a od 9 lat pełnię obowiązki prezesa Klubu Turystyki Aktywnej PTTK „PASAT”.

Kadra - kurs przewodnika terenowego​
Kadra - kurs przewodnika terenowego​

Maria Chomka

Z wykształcenia jestem oceanografem. Zawodowo zajmuję się nauczaniem akademickim w zakresie nauk o ziemi.

Od ponad 25 lat jestem kwalifikowanym pilotem wycieczek, biegle posługuję się językiem angielskim i rosyjskim. Współpracuję z różnymi polskimi touroperatorami i prowadzę imprezy turystyczne w odległych zakątkach świata. Specjalizuję się w grupowych wyjazdach incentive, ale chętnie goszczę też pielgrzymki i inne grupy. Dużym wyzwaniem są grupy podróżników z niepełnosprawnością, mimo to chętnie je oprowadzam. Na marginesie mogę pochwalić się, iż odwiedziłam wszystkie kraje europejskie, a w części z nich pracowałam.

Najlepiej czuję się w Chinach, Tajlandii i Kenii. Wiele miejsc mogłam poznać uczestnicząc w międzynarodowych ekspedycjach naukowych oraz jako członek zespołów badawczych na rejsach naukowych.

Od 2001 roku prowadzę i kieruję kursami dla pilotów wycieczek i rezydentów, przekazując kursantom praktyczne umiejętności i wiedzę teoretyczną, która zdobyłam na przestrzeni lat.

Podróże to moja pasja, a bycie pilotem to przyjemność w najczystszej postaci, wiedząc że mogę dzielić się pięknem świata z innymi.

Natalia Ptak

Od ponad 5 lat pracuję jako pilot wycieczek. Specjalizuję się głównie w usługach pilotażowych na terenie Polski. Praca pilota to moja pasja. Dzięki niej mam możliwość rozwijania swoich zainteresowań i odkrywania nowych zakątków świata.

Posiadam również duże doświadczenie w turystyce w pracy z dziećmi i młodzieżą, ponieważ jestem także opiekunem kolonijnym. 

kurs na przewodnika terenowego​
kurs na przewodnika terenowego​

Olga Piechowska

Uzyskałam wykształcenie jako geograf oraz menedżer personalny. Z branżą turystyczną jestem ściśle powiązana od kilkunastu lat. W metryce zawodowej mogę pochwalić się, iż pracowałam zarazem dla niewielkich biur podróży, jak i największych w Polsce touroperatorów. Najchętniej pilotuję kilkudniowe wycieczki objazdowe. Specjalizuję się w kierunku Grecji oraz Skandynawii, gdzie najczęściej pełnię usługi pilota wycieczek.

Magdalena Ratajczyk

Od 2009 roku pracowałam dla jednego biura podróży, które jednocześnie kooperowało z biurami takimi jak Triada, Sky Club, Alfa Star, Rainbow Tours, TUI i wieloma innymi.

Z wykształcenia jestem pedagogiem korekcyjnym i wczesnoszkolnym, co nieraz przydało mi się podczas pracy pilota wycieczek.

Moja przygoda w turystyce zaczęła się nieoczekiwanie, kiedy zamieszkałam w Portugalii, gdzie zostałam pilotką. Zawód ten okazał się być bardzo dynamiczny i pochłaniający, co mi odpowiadało, dlatego też zostałam w nim na dłużej.

kurs na przewodnika terenowego​
kurs na przewodnika terenowego​

Agnieszka Kalita

Pracę w animacji zaczynałam w krakowskim Domu Kultury „Ruczaj”. Od razu pokochałam ten zawód, a niedługo potem także pracę jako pilot wycieczek.

Przez pewien okres współpracowałam z firmą Stageman Polska, gdzie miałam przyjemność prowadzić szkolenia dotyczące animacji w turystyce. Mogę pochwalić się udziałem w projektach firm takich jak Disney, Hoop czy PZU, gdzie pełniłam rolę animatorki czasu wolnego.

Jakiś czas pracy jako animatora spędziłam w Parku Miniatur „Świat Marzeń”. Specjalizuję się w animacji dziecięcej, skręcaniu balonów, malowaniu twarzy i origami. Lubię pracować z dziećmi i młodzieżą, ponieważ przysparza mi to wiele satysfakcji i spełnienia.

Ukończyłam studia z zakresu Turystyki i Rekreacji w Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Zdecydowanie swoją przyszła karierę zawodową chcę wiązać z animacją czasu wolnego.

Agnieszka Matejuk

Z wykształcenia i zamiłowania animator społeczny i kulturalny. Od najmłodszych lat aktywnie brałam udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, artystycznych i rekreacyjnych w mojej szkole i środowisku. Zaczęłam prowadzić animacje dla dzieci i młodzieży w drużynach harcerskich.

Swoje umiejętności pedagogiczne i animacyjne doskonaliłam jako instruktor harcerski, wychowawca i kierownik kolonii letnich dla dzieci, kolonii artystycznych i zimowisk. Współpracuję z takimi biurami podróży jak BTA Compass w Gdańsku, Poszukiwacze Przygód w Gdańsku, Vogue Travel w Poznaniu, Jaworzyna Tour w Krakowie.

W latach 2003-2007 rozpoczęłam współpracę z Miejskim Domem Kultury „Południe” w Katowicach. Tam prowadziłem młodzieżową grupę animacyjną i grupę teatralną dla dzieci w wieku 10-14 lat oraz byłam odpowiedzialna za planowanie wydarzeń. Od 2002 roku współpracuję z firmami organizującymi eventy i imprezy firmowe, pracując jako animator, konferansjer i koordynator.

Obecnie rozwijam własną firmę ALE, która ma za zadanie organizację czasu wolnego, od małych imprez prywatnych, takich jak urodziny, po duże imprezy firmowe. Moje inne pasje to góry, skały i jaskinie. Jestem eksploratorem jaskiń i przewodnikiem po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskim Parku Narodowym.

kurs na przewodnika terenowego​
kurs na przewodnika terenowego​

Julia Podwysocka

Jestem magistrem pedagogiki i instruktorem zajęć relaksacyjnych Body & Mind. Pracuję jako szef animacji polskiej dla największego turoperatora na polskim rynku turystycznym na kierunek Tunezja oraz jako wychowawca, rezydent i pilot wycieczek w turystyce krajowej i zagranicznej. Ukończyłam warsztaty i szkolenia z zarządzania stresem i komunikacji interpersonalnej organizowane przez Centrum Psychologiczno – terapeutyczne „Carpe diem”, Centrum Kulturalne „Bursztyn”, AIESEC i Ośrodek Publico. Moją pasją jest psychologia, metody relaksacyjne, medytacja, gimnastyka i podróżowanie. Interesuję się również antropologią kultur i rozwojem personalnym.

Piotr Góralczyk

Od pięciu lat moje życie kręci się wokół turystyki, która dała mi niezwykłe możliwości podróżowania i poznawania nowych miejsc, ludzi i kultur. Przez ten czas miałem okazję odwiedzić kilkanaście pięknych zakątków świata i zetknąć się z różnorodnymi tradycjami i obyczajami.

Moja przygoda z animacją rozpoczęła się w 2009 roku na Krecie, a od tamtej pory pracowałem również na Fuerteventurze, Majorce i Rodos. Zdobyłem nieocenione doświadczenie w pracy z ludźmi w każdym wieku – prowadziłem programy sportowe i rozrywkowe dla gości w hotelach i poza nimi, a także organizowałem czas dla dzieci w Mini Clubie. Wieczorami występowałem na scenie, prowadziłem quizy, tańczyłem i bawiłem się z dziećmi podczas Mini Disco. Znam 15 różnych choreografii tańców Mini Disco i mam wiele pomysłów na wieczorne show.

Moja praca w animacji stała się moją pasją i sposobem na życie. Otrzymałem wiele nagród i pozytywnych opinii od klientów i przełożonych. Chcę przekazać Ci moją wiedzę w kursie na przewodnika terenowego, ponieważ z pewnością, niektóre aspekty pracy animatorskiej przydadzą Ci się w zawodzie przewodnika.

kurs przewodnika terenowego​
kurs przewodnika terenowego​

Anna Iwaniuk

Jako osoba z pasją do sportu, kierunek studiów był dla mnie oczywisty od samego początku. Ukończyłam poważaną Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie połączyłam swoje zainteresowania z edukacją. W trakcie studiów nie tylko zdobyłam wiedzę teoretyczną, ale również rozwijałam swoje umiejętności praktyczne. Posiadam kwalifikacje instruktora pływania i jeździectwa, a także prowadzę zajęcia z gimnastyki. Współpracowałam jako opiekun kolonijny oraz organizowałam zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Moja praca w branży sportowej jest bogata i różnorodna. Pełniłam funkcję managera sportu oraz sędziego w badmintonie, a także brałam udział w organizacji zawodów jeździeckich i Polish Pool Freediving Championship. Od kilku lat prowadzę zajęcia jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w przedszkolach. Dla mnie praca z ludźmi to nie tylko źródło dochodu, ale przede wszystkim pasja i satysfakcja. Dlatego ciągle rozwijam się i poszerzam swoje zainteresowania.

Joanna Dankowska

Jestem absolwentką renomowanej Wyższej Szkoły Gospodarki na kierunku Zarządzanie Turystyką i Hotelarstwem, gdzie już na etapie studiów zdobyłam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. Moja pasja do aktywności fizycznej zaprowadziła mnie na praktyki na pięknej wyspie Cypr, gdzie po raz pierwszy poznałam pracę animatora sportu. Tam właśnie uświadomiłam sobie, że to jest to, co chcę robić w życiu. Od tamtej pory nieustannie dążę do rozwoju w tej dziedzinie.

Kontynuując swoją edukację, w roku 2010 ukończyłam podyplomowe studia wychowania fizycznego dla nauczycieli, co pozwoliło mi na zdobycie niezbędnych umiejętności i wiedzy w zakresie pracy z dziećmi. Z dumą mogę powiedzieć, że miałam szansę odbycia praktyk w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Jako instruktor sportowo-turystyczny miałam przyjemność poprowadzić zajęcia na koloniach w lipcu 2012 roku, gdzie z powodzeniem zainteresowałam wszystkich uczestników swoimi formami aktywności fizycznej, takimi jak zajęcia fitness, gra w piłkę, rzucanka, siatkonoga czy tematyczne wycieczki.

kurs przewodnika terenowego​
przewodnik terenowy

Mateusz Kalisz

Od najmłodszych lat byłem zafascynowany aktywnością fizyczną, a moją pierwszą pasją była piłka nożna. Jednak z czasem całkowicie poświęciłem się sportom walki, a przez siedem lat trenowałem muay thai – boks tajski. Ukończyłem również studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie zdobyłem cenne doświadczenie podczas praktyk pedagogicznych w szkołach oraz w ośrodku gimnastyki korekcyjnej. W trakcie edukacji ukończyłem również kurs instruktora sportu piłka nożna oraz specjalizację gimnastyka korekcyjna. Chociaż już nie jestem aktywnym sportowcem, wciąż rekreacyjnie biegam oraz gram w piłkę nożną i koszykówkę.

Moim celem jest teraz całkowite poświęcenie się pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel i instruktor. W trakcie studiów przygotowałem pracę magisterską na temat organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, co dodatkowo zwiększyło moją wiedzę i zainteresowanie tematyką animacji zajęć sportowych. W wolnych chwilach pasjonuję się astronomią oraz produkcją muzyczną, ale to praca z dziećmi daje mi największą satysfakcję i spełnienie.

Lesław Matuszek

Doświadczenie zawodowe: Pilot / Rezydent Biuro Podróży Nowa ITAKA Sp. z o.o.
INSTRUKTOR NARCIARSTWA, Rezydent, Pilot, Mega Imprezy Apress Ski, Video Coaching.
Rezydent/Pilot wycieczek Biuro Podróżników Flugo Sp.z o.o. – kompleksowa organizacja wyjazdów. Turystyka Incentive.
Rezydent/Pilot wycieczek Biuro podróży Triada S.A / Biuro podróży SKY CLUB Sp. z o.o.
Pilot Wycieczek – Kreta przez 4 miesiące Deltanet Travel / Heraklion, Kreta
Turystyka i Rekreacja, magisterskie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Przebyte kursy: Kurs Instruktorski – Narciarstwo Zjazdowe (2010)
Kurs Pilota Wycieczek – Uprawnienia Państwowe (2007)

Organizacje: Samorząd Studencki AWF KRAKÓW (04.2008 – 10.2009)

przewodnik terenowy
przewodnik terenowy

Wioletta Budek

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a obecnie rozwijam swoje umiejętności dziennikarstwa reportażowego na Uniwersytecie Warszawskim. Moja wyjątkowość leży w szerokim spektrum doświadczeń zawodowych, które zdobyłam przez ostatnie sześć lat. Jestem licencjonowanym pilotem wycieczek, rezydentem, wychowawcą kolonijnym i animatorem czasu wolnego. Turystyka i podróże to nie tylko moja praca, ale także moja pasja, która zaprowadziła mnie już do 16 krajów w Europie, Afryce i Azji. W wolnych chwilach uwielbiam się zanurzać w książkowych światach i dzielić się swoimi wrażeniami na blogu podróżniczym blondobiezyswiat.wordpress.com. Zimą natomiast staję się alpinistką i snowboard’erką. Uważam się za wyjątkową w swoim zróżnicowanym doświadczeniu i pasji do odkrywania świata.

Ewelina Szłapa

Jestem magistrem turystyki i rekreacji oraz licencjonowanym pilotem wycieczek o uprawnieniach uzyskanych w 2010 roku. Moja specjalizacja to turystyka wyjazdowa, szczególnie w obszarze Wschodu słowiańskiego i Bałkanów, a także w regionie Podlasia, Małopolski i Śląska w Polsce.

Miałam przyjemność pracować jako pilot w takich krajach jak Bułgaria, Czarnogóra, Serbia i Chorwacja, a także jako rezydent w Chorwacji. Posiadam biegłą znajomość języków angielskiego, rosyjskiego i chorwackiego.

Współpracowałam i nadal współpracuję z renomowanymi biurami takimi jak Wygoda Travel, Via Travel, Kulig Travel, TUI Poland, Agencja Turystyczna Zawadzkie, Biuro Podróży Marco oraz Centrum Turystyki Oskar. Poza tym wykonuję zawód copywritera.

przewodnik terenowy

Opinie kursantów

Najważniejsze są opinie kursantów, którzy ukończyli nasze kursy i dzięki niemu już zarabiają i zwiedzają świat.

 

Zobacz przykładowe opinie jakie otrzymaliśmy od naszych kursantów. To jest najlepsza reklama naszych kursów.

 

Każdą opinię możesz sprawdzić na FB. W ten sposób zasięgniesz najlepszych informacji o tym kursie.

Kurs Przewodnik Miejski

Przewodnik terenowy turystyczny – zdalny kurs online; szkolenie online na przewodnika turystycznego

Pytania

Tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi na temat kursu na przewodnika miejskiego.

 

Dowiesz się jak wygląda nauka i zaliczanie testów. Wszystko po to abyś nawet po 7 dniach otrzymał swoje świadectwo.

Kontakt

„Henc i spółka” Paweł Henc
ul. Jedności Robotniczej 43b
67-200 Głogów
NIP: 6931333758

 

e-mail: ekursy.henc@gmail.com

tel.kom.: 570 810 580
(nie odpowiadam na SMS`y)

 

Konto bankowe mBank:
55 1140 2004 0000 3202 7491 1534

przykład tytułu przelewu:
Jan Nowak, przewodnik terenowy, janek@poczta.pl

Inne nasze kursy:

Copyright © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone  Polityka Prywatności | Ochrona praw konsumenta | Regulamin  Wykonanie: MultiCreo

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookies w przeglądarce.