Kurs Przewodnik Terenowy

Niezwykłe polany widokowe w Małopolsce

Polany widokowe w Małopolsce, kurs przewodnik terenowy

Małopolska słynie górzystych terenów, które oferują bajeczne widoki dla turystów. W tym artykule przedstawimy Wam najpiękniejsze polany widokowe w Małopolsce, które mogą być świetnym miejscem do oprowadzania turystów w pracy przewodnika terenowego.

Turystom, którzy cenią widoki gór, lecz nie są zbyt zainteresowani wędrówkami górskimi lub są ograniczeni zdrowotnie, donosimy dobrą wiadomość! W Małopolsce nie trzeba wdrapywać się na wysokie szczyty, aby delektować się pięknem gór. Zatem poniżej przedstawiamy najsłynniejsze polany widokowe w Małopolsce.

 

 

Polany widokowe w Małopolsce:

1. Łapsowa Polana

Łapsowa Polana, polany widokowe w Małopolsce

źródło: www.hasajacezajace.com

 

Łatwa trasa o długości zaledwie 30 minut dzieli Was od dwóch uroków, które czekają na Was w Gorcach – malowniczych widoków i niezapomnianych smaków serwowanych w lokalnej kolibie.

 

Najlepiej rozpocząć wędrówkę do Łapsowej Polany z Nowego Targu, ponieważ prowadzi to najkrótszy, ale jednocześnie najbardziej malowniczy szlak. Jeśli tęsknicie za większą przygodą i magią gór, możecie kontynuować wędrówkę z Łapsowej Polany na najwyższy szczyt w Gorcach – Turbacz. Jesteśmy jednak pewni, że przysmaki takie jak racuchy w schronisku podane z herbatą malinową oraz niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawią, że z pewnością nie będziecie chcieli stąd odchodzić.

 

2. Góra Wżdżar

Na granicy Gorców i Pienin znajduje się mały szczyt, który w niektórych legendach (choć nigdy oficjalnie nie potwierdzonych) uważany jest za wygasły wulkan, powodujący dziwne anomalie magnetyczne. To miejsce jest obowiązkowym przystankiem dla miłośników widokowych wycieczek z nutką tajemnicy.

 

Panorama z góry Wdżar przypomina najpiękniejszą pocztówkę. Delikatne pagórki, pokryte zielenią wzgórza i skaliste szczyty górujące wysoko nad nim. Doskonałą opcją jest wyjście na wschody i zachody słońca. Górę Wdżar można zdobyć pieszym niebieskim szlakiem, ale istnieje też możliwość skorzystania z krzesełkowej kolei. Bez względu na wybraną opcję, ważne jest, abyście zdecydowali się na tę wyprawę, ponieważ to miejsce jest uważane za jedno z najbardziej majestatycznych w Małopolsce.

 

3. Przełęcz nad Łapszanką

To miejsce jest uwielbiane przez wszystkich fotografów jako punkt widokowy, a także jest popularnym miejscem do sesji ślubnych. Nic dziwnego, widok na Tatry tutaj jest absolutnie oszałamiający!

Przełęcz nad Łapszanką, zwana potocznie Łapszanką, to również doskonałe miejsce na relaksujący spacer i piknik z widokiem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić tego miejsca, koniecznie zróbcie tu wycieczkę! Gwarantujemy, że ten widok was zachwyci!

 

4. Ostrysz nad Dzianiszem

Gmina Kościelisko proponuje dla Was alternatywne miejsca do odwiedzenia! Ostrysz, niewielki szczyt nad Dzianiszem, to doskonały wybór dla tych, którzy szukają czegoś poza utartymi szlakami. Możecie tu dotrzeć długim spacerem szlakiem czerwonym z popularnej Gubałówki, bądź podjechać samochodem z Cichego lub Witowa.

 

Panorama Tatr z Ostrysza jest jedną z najpiękniejszych na Podhalu. Jeśli cenicie sobie spokojne spacery i poczucie ogromu przestrzeni oraz wolności, koniecznie tu przyjedźcie. Szczególnie polecamy odwiedzenie Ostrysza pod koniec jesieni, kiedy otoczenie jest zanurzone w ciepłych barwach, a na najwyższych szczytach pojawiają się już pierwsze śniegi. Wtedy sami zobaczycie, jaką magię kryją góry!

 

5. Na Prędówce w Kościelisku

W Kościelsku, miejscowości położonej przy podnóżu Tatr, można dosłownie sięgnąć ręką po Tatry! Ta urokliwa wieś, znajdująca się w gminie Kościelisko, oferuje wiele malowniczych szlaków spacerowych, które dostarczają niesamowitą panoramę podczas wędrówek.

 

Jednym z najbardziej imponujących punktów widokowych jest miejsce przy ponad 100-letniej kaplicy Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Prędówce. Tatry Bielskie, Wysokie i Słowackie są tak blisko, że można prawie słyszeć szum potoków spływających w ich dolinach! Droga do kaplicy jest dosyć stroma, ale wyłożona asfaltem, więc można bezpiecznie dojechać samochodem. To doskonałe miejsce na podziwianie zachodu słońca.

 

6. Hala Majerz w Pieninach

Hala Majerz, kurs przewodnik terenowy

źródło: www.frantkiwedrowniczki.pl

 

Hala Majerz, ogromne pastwisko na łagodnym wzgórzu Majerz, leży wewnątrz Pienińskiego Parku Narodowego. Przebiegający przez nią Główny Szlak Pieniński oferuje nie tylko spektakularne widoki, ale także wprowadza w lokalny folklor.

 

Hala Majerz jest miejscem tradycyjnego wypasu owiec i bydła, co w połączeniu z panoramicznymi widokami na szczyty Pienin, Gorców, Tatry oraz błyszczące jezioro Czorsztyńskie tworzy oszałamiającą scenerię! Trasa prowadząca na halę jest łatwa i nadaje się dla każdego. Spacer z parkingu przy ruinach zamku w Czorsztynie zajmie zaledwie 30 minut, a zachwycające widoki skłonią do pozostania tam na dłużej.

 

 


Sprawdź także: kurs przewodnik terenowy

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Przewodnikiem Terenowym

Cena kursu: 1498 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 997 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: