Kurs Przewodnik Terenowy

Gdzie pracować jako przewodnik terenowy?

Praca jako przewodnik

Cześć! Fajnie, że tutaj zajrzałeś! Przeniesiemy się dziś w podróż po malowniczych terenach przyrody w Polsce, gdzie praca jako przewodnik to czysta przyjemność.

Chcemy pokazać Ci 5 pięknych miejsce w Polsce, w których praca jako przewodnik terenowy to pożywka dla zmysłów. Dla miłośników sztuki, jaką darzy nas przyroda, będą to tereny wręcz wymarzone miejsca pracy jaką jest oprowadzanie turystów.

 

 

 

Praca jako przewodnik – 5 dobrych obszarów do pracy

 

1. Giżycko

Miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Oferuje ogromny obszar terenów zielonych położonych między jeziorami Kisajno, Niegocin i Tajty. Na tychże terenach znajdziemy wydzielonych kilka parków przyrodniczych. Między innymi park o nazwie ,,Małpi Gaj” oraz park im. Rogera Goemaere. Giżycko w swojej ofercie turystycznej ma także skwery, zabytkowe kościoły, cerkiew czy zamek.

Jest także jednym z głównych ośrodków żeglarskich w Polsce, z kilkunastoma portami żaglówek. Zatem jeśli interesuje Cię żegluga, to praca jako przewodnik w Giżycku powinna być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Praca jako przewodnik

Źródło: www.lovewm.pl

 

 

Jura (Wyżyna) Krakowsko-Częstochowska

To region geograficzno-przyrodniczy. Jest niesłychanie zróżnicowanym obszarem, w którym znajdziemy zbocza klifów, zalewy, lasy, jaskinie, zamki, łąki, a nawet rzeźby skalne, których autorem jest matka natura. Jedną z nich jest tzw. Maczuga Herkulesa. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska ulokowana jest na południu Polski, a dokładniej w zachodniej Małopolsce jednocześnie granicząc ze Śląskiem.

 

Jura (Wyżyna) Krakowsko-Częstochowska

Źródło: www.wikipedia.org

 

 

Woliński Park Narodowy

Jeśli jesteś zwolennikiem klimatów nadmorskich, to praca jako przewodnik terenowy w wolińskim parku narodowym jest opcją dla Ciebie. Park zlokalizowany jest w województwie zachodniopomorskim, a konkretniej – w środkowo-zachodniej części wyspy Wolin. Obszar parku wyliczono na 10 937 ha.

W tym parku oprócz zbiorników wodnych, znajdziemy m.in. malownicze pasmo wybrzeża klifowego, Dąb Wolinian, Bunkier V3, czy ruiny najstarszego kościoła na Pomorzu.

 

Woliński Park Narodowy

Źródło: www.wieliczko.com.pl

 

 

Arkadia – Park Romantyczny

To park znajdujący się w województwie łódzkim, zaaranżowany w stylu angielskim. Został założony przez Helenę Przeździecką.

Na terenie parku znajdziesz mnóstwo budowli, łuków, bram, czy akweduktów. Nam do gustu najbardziej przypadł Dom Murgrabiego, który możesz podziwiać na zdjęciu poniżej.

 

Arkadia - Park Romantyczny

Źródło: www.napokladziezycia.pl

 

 

Park Mużakowski

Jedną z wielu rzeczy, które czynią ten park wyjątkowym jest fakt, że jest on położony jednocześnie w Polsce i w Niemczech. W języku niemieckim jego nazwa brzmi: Park von Muskau. W większej części znajduje się on po stronie polskiej granicy (522 ha), w województwie lubuskim. Zaś po stronie niemieckiej jego obszar wynosi 206 ha. Park zarządzany jest wspólnie przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie oraz Fürst–Pückler–Park Bad Muskau.

Znajdziesz w nim tysiące gatunków drzew, krzewów i roślin, Nowy Zamek, pomniki i figury, mosty nad Nysą Łużycką, czy mauzoleum. Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej unikalnych parków w Polsce pod kątem historii i kompozycji. Idealne miejsce, by praca jako przewodnik była codziennym, wyjątkowym doświadczeniem.

 

Park Mużakowski

Źródło: www.wikipedia.org

 

 

Podsumowanie

Jest to pierwsze i nie ostatnie zestawienie urokliwych miejsc w Polsce, w których przewodnicy terenowi potencjalnie mogą podjąć pracę.

Jak widać Polska przyroda, czy to z ingerencją człowieka czy bez, ma bardzo wiele do zaoferowania.

Dlatego zachęcamy sympatyków przyrody, krajobrazów i zwiedzania do podjęcia pracy jako przewodnik terenowy. W ten sposób możesz połączyć pasję z pracą, co daje niezwykłą i szczerą satysfakcję z wykonywania swojej pracy. Zatem zapraszamy do zapisania się na nasz kurs online, by zdobyć kompetencje przewodnickie.

 

 

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Przewodnikiem Terenowym

Cena kursu: 1498 zł

*Cena tylko dla polskich obywateli pracujących na terenie Polski
*Price only for Polish citizens working in Poland
*Prezzo solo per i cittadini polacchi che lavorano in Polonia

Price / Pice: 997 euro

*Price for Poles and foreigners working outside Poland
*Prezzo per polacchi e stranieri che lavorano fuori dalla Polonia

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: